1971 BP Tom Sawyer programme 001
- ZA ZAR STS 2021-001-003-003-004
- Item
- 1971
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 BP Tom Sawyer programme 001
Boys' Prep
10 results with digital objects Show results with digital objects
1971 BP Tom Sawyer programme 001
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 BP Tom Sawyer programme 001
Boys' Prep
1971 BP Swimming A team ST p063
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 Swimming A team ST p063
Legend:
Back Row: G. Pohl, B. Sproson, A. Irwin, D. Goldhill, G. Crevald, P. Ekon, B. Stacey, R. Matthews, D. Basnett, R. Henning, J. Hargreaves.
Front Row: C. Blumenthal, J. Rundle, B. Madin, M. Wallace, C. McKenzie (capt.), M. Last, P. James, G. Eckersley, B. Pyne-James, R. Cooper.
Boys' Prep
1971 BP Gymnastics team ST p058
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 BP Gymnastics team ST p058
Legend:
Back row: K Huskisson, R Matthews, Mr A Wyborn, C Anderson, D Mitchley,
Front row:M Jameson, M Penman, M Last (capt.), G Morris, S Till
Boys' Prep
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 BP Cricket 2nd XI
Legend:
Back Row: Basnett, Rainier, Penman, Douglas, Mr Goosen, Stavely, Last, Park, Sproson,
Front Row: Crevald, Brigden, Williams (capt.), Rossouw, Nash,
Seated in front: Tredoux (scorer)
Boys' Prep
1971 BP Athletics team ST p062
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1971 BP Athletics team ST p062
Legend:
Back row: B. Sproson, N. Rossouw, H. Bray, R. Brak, T. Maben, C. Jury, P. Hindle, M. Last, K. Beswick, K. Dalton, K. Rainier, G. MacDonald.
3rd Row: N. Williams, R. De Vries, G. Bell, G. Meatchem, B. Victor, G. Crevald, N. Banks, A. Irwin, J. Kinsley.
2nd Row: S. White, R. Dodds, J. Sheldrake, R. Matthews, Mr. A. Wyborn, M. Penman (Capt.), R. Mumford,
N. Wilkinson, D. Rossouw.
Front row: C. Todd, M. Jameson, S. Hoare, G. Pohl, G. Morris, S. Buys, C. Attwood, M. Richardson, G. Scott, N. Green.
Boys' Prep
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1970 BP Swimming team STp093. This team were the winners of the Cox Cup awarded to the most deserving Team.
Legend:
Back: G. King, N. Wilkinson, G. Eckersley, A. McKenzie, B. Victor, R. Bailey-McEwan,
M. Lange, M. Carlsson, C. Douglas.
Middle- B. Pyne-James, B. Madin, B. Stacey, A. Irwin, S. van Wyk, D. Basnett, M. Kennealy,
J. Rundle.
Front: G. McKenzie, E. Hayter, R. Stanley, P. Dossena (capt.), C. Clarke, T. Hargreaves, M. Last.
Boys' Prep
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1970 BP Football U11 XI
Legend:
Back: Shone, Daniel, Rossouw, Dunn, Johnstone, Sproson, Jury,
Front: Last, Falkner, Dodds (capt.), Mr Macfarlane, Wilkinson, McKenzie, Madin
Boys' Prep
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1970 BP Athletics team.
Legend:
Back row: B Rainier, Anderson, Dodds, Banks, Dunn, Wilkinson, White, Matthews, Irwin, Rossouw
Middle row: Brak, Jury, Dalton, van Streepen, McKenzie, Kinsley, Last, Beswick, Simms, K Rainier, Coombs
Front row: Stephen, Tupper, Eckersley, Woods, von Glehn (capt.), Mr Ken Hovelmeier, Hayter, Hargreaves, Williams, Mann, Crichton
Boys' Prep
1969 BP Make Believe programme 003
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1969 BP Make Believe programme 003
Boys' Prep
Part of Boys' Prep albums 1962 - 1982
1967 Swimming team ST p079
Legend:
Back row: E Hayter, S Posnelt, J Curteis, R Hallier, R Jackson, L Hartman, R Kippen, E von Glehn, S Vibart, P Dossena, I Evans, P Madin
3rd row: S Irwin, S Cosmann, K Lund, G Blumenthal, D Parry-Davies, S Mandy, J Lilly, M Lappeman, M Chasey, A Mackenzie, T HArgreaves, J Stephen, J Cooper, A Tatham,
2nd row: V Goodbrand, D Holt, C Young, D Raynham (vice-capt.), L Buck, (capt.), R Winstanley, R Cox
Front row: R Stanley, N Dunn, T Nash, M Last, R Dodds, G McKenzie, S van Wyk, M Sproson, C Clarke
Boys' Prep