1987 BC Matric Class ST p003
Legend:
Front row:
2nd row:
Back row:
1986 BC Matric Class ST p003
Legend:
Front row:
2nd row:
Back row:
1985 BC Matric Class ST p009
Legend:
Front row:
2nd row:
Back row:
1984 BC Matric Class ST p011 001
Legend:
Back Row: C.W. Archbold, A.H. Abbott, M.J. tSas Rolfes, G.B. McMichael;
Sixth Row: L.R. Sherrell, N.B. Young, M.D. Sack, G.C. Heath, R.C. Deats, G.L. Shimmin, P.E. Becker, M.J. Anderson, K.M. Kirby, S.A. van der Watt, T.B. Sjogren, R.C. Taylor, S.O. Bate, G.J. Boden, C.J. Munday, D.A. Beek, G. Schofield, R.l. Ross, D.C.H. Tarrant, P. de Haas, A. de Leo, I.A. Reid;
Fifth Row: A.S.A. Whitelaw, T.G. Thackwray, R. Benzan, D.J. Lock, G.D. Howe, R.G.P. Walker, A.R. Jones, A.W.M. Mason, M.R. Nitch, P.J. Rowley, J.N. Kabalin, C. Gaertner, A.I. Davies, P.H. Phitidis, S.Q. Carter, B.D. Cooper, R.G.D. Rankine, D.H. Nellmapius, R.P. Anderson, A.H. Jaques, R.D. Bray, T.E. Gerntholtz, C.C. King;
Fourth Row: A.G. Benadie, G.P. West, A.J. Frost, B.J. Hetherington, B.R. Tupholme, L. Perkins, J.B. Wentzel, G.L. Knaggs, E. Mahlase, B.M. Gough, M.M. Ramokgopa, J.W.S. Anderson, M.G. Davies, G.I. Amoils, M.J. Wheeler, M.l. Huddy, C.A. MacDonald, G.K. Elmes, P.N. Upfold, G.P. Wilkins, J.A.L. Herbertson;
Third Row: M.J. Koep, R.T. Shabangu, M.F. Bromley, A.D. MacFarlane, G.R. Vercueil, A.C. Sutherland, A.G. Anderson, P.J.K. Laughton, K.J. Foote, G. Endenburg, I.F. Alexander, J.L.D. Hrusa, B.J. Eve, J.E. Nolte, G.S. Castle, R.J. Mathie, G.W. Stott, P.G. Carter, T. Mtshazo, C.A. Stainforth, M.G. Dixon;
Second Row: Mr S.G. Bowen, Mesdames S. Yeo, E.E.J. Wagener, J.Z. Dixon, Messrs. G.W. Murray, M.C. Khoury, D.A.D. Hean, D.S. Gear, A.A. During, P. Reuvers, D. McGaw, J.A. Rowland, M.l. Clarke, Mrs. J. de la P. Sturgis;
Front Row: Messrs. P.H. van Tonder, T.J. Clifford, C.N. Watson, D.H. Jones, K.C. Hovelmeier, M.D. Stalley (Deputy Head), M Henning (Headmaster), H.J. Jansen (Deputy Head), Rev. B. Hutchinson (Chaplain), Messrs. H.H. Huggett, E.R. Lipsett, J.A. Verner, Mrs A.S. Woodthorpe;
Absent: D.M. Anderson, M.J. Schmidt.
1983 BC Matric class ST p013
Legend:
Back row: G V Young, I D Gooden, D B Rundle, E G Walker, P S Kabalin, G A Fraser, M J Shanahan, R G Palfrey, G E Holloway, M I Stephen, I Burman, D R Evans, L Sherrell, W E Spear;
7th row: A J McHardy, H J Turner, R A Fawcett, G L Blanden, G K Kruger, J W Hoffman, S W Dyball, G L Blount, A J Beveridge, A G Spence, A A Bannister, C N Chapman, C M Wright;
6th row: G W McIlroy, R P van Zyl, G C Reid, P D Norman, I D Bayne, M J Herman, J A Hunter, H Klein, P St C Hefler, J C W Astfalck, D M Botha, A P Pearce, G A Leck, G R Bihl, J W Austen, A C Gain;
5th row: M A Svenningsen, G E Snaith, A R Jenkins, G K Wilson, T G Siddle, A J de Vlieg, A M Murray-Smith, W W Fraser, M R Christiane, A C Postage, M J Simms, J P Urdang, C Barrow, A J Kerrod, A R McDonald;
4th row: G R Eccles, C B Thomson, G Karg, A J Bradford, G C Ashfield, A C Lonmon-Davis, D M Downes, D B de Vos, R J Baird, M W Oeschge, C E Frost, T L Krafft, I J Doyle, A C Storie, I T Gentles;
3rd row: Mrs J de la Sturgis, Messrs. J A Rowland, G W Murray, D A D Hean, L H Keet, M B Smith, M C Khoury, Mrs S Yeo, Mrs A S Woodthorpe, Mr A During, Mrs E E J Wagner, Mr D McGaw, Mrs J Z Dixon, Mr D S Gear, F Comana;
2nd row: Messrs D H Jones, C N Watson, H H Huggett, K C Hovelmeier, M D Stalley, M Henning (Head), H J Jansen, J A Verner, E R Lipsett, T C Clifford, P Reuvers;
Front row: S L Roberts, R C Jacob, G M Allen, R C Harris, G W Bruton, N A Major, A D Wood, A N Wilson, G B Leach, A R Williamson, W A Blyth, P Perkins, N R king, W M Froling;
Absent: C P Albertyn, S A Cheetham, R M Gain, G Jeannou, R S Treagus.