1977 BP Senior Choir ST p082
Legend:
Back Row: S. van der Watt, C. Fussell, D. Rundle, D. Voysey, C. Frost, S. Crosby, S. Francois, C. Duffield, M. Davies, J. Shaw.
Third Row: M. Matthews, R. McCall, C. Koen, G. Goudvis, I. Alexander, T. Frost, A. Koen, D. Stanley, D. Tarrant, R. Boltman.
Second Row: R. Reed, R. Davis N. Glossop, P. Laughton, A. Mathie, R. Goudvis, K. Wilson, D. Williamson, J. Hindle, B. Toerien, M. T’Sas.
First Row: S. Allen, N. Bisseker, D. Anderson, D. Reid, N. Wilson, P. Siedle, T. Gerntholtz, R. Mathie.
1978 BP Choir ST p103
Legend:
Back Row: A. Frost, N. Wilson, R. Davis, J. Hindle, A. Falcon, G. Hagger.
Third Row: M. Davies, A. Davies, K. Thorpe, B. Toerien, I. Alexander, P. Laughton, P. Siedle, J. Bass, R. Mathie.
Second Row: H. Turner, D. Stanley, C. Frost, R. Boltman, C. Koen, D. Rundle, M. ’tSas, I. Toerien, D. Tarrant, N. Pons.
First Row: J. Maxwell, G. Alien, D. Anderson, T. Gerntholtz, R. Gush, N. Glossop, R. Goudvis, K Wilson, A. Tarrant, J. Kruger.
Front: N. Bisseker, G. Nelson.
1979 BP Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat: programme 002
Boys' Prep1983 BC Hockey 3rd XI ST p081
Legend:
Back Row: Mr Clive Watson, P De Haas, J Herbertson, T Gerntholtz, B Cooper, C King, M Huddy, G Endenburg;
Front Row: L Perkins, D Osborne, M Wheeler, B Gough, G Stott.
1984 BC 12 Club ST p030
Legend:
Back row: J.L.H. Hrusa, G.J. Boden, G.B. McMichael, G.D. Howe, C.C. King;
Front row: A.G. Benadie, M. ’tSas-Rolfes, T.E. Gerntholtz, Mr H.H. Huggett, T.G. Thackwray, G.P. Wilkins, A.H. Abbott.
Absent: L. Perkins, G.P. West.
1984 BC Hockey 2nd XI ST p099
Legend:
Back row: G. Stott, C. King, D. Milburn-Pyle, J. Shanahan, B. Gough, G. Inggs, B. Etter, G. Morris, J. Kruger,
Front Row: Mr. D. Wilson, T. Gerntholtz, M. Mitchley, M. Huddy, Mr. H. Huggett.
1984 BC Honours Blazers ST p020
Legend:
Back row: L Sherrell (Cricket, Rugby), I A Reid (Rowing), P J Brink (Rowing), G B McMichael (Academics, Cultural), E Mauff (Rowing), C W Archbold (Rugby, Water Polo), A de Leo (Rugby, Water Polo);
Middle row: M J Koep (Squash), A S Whitelaw (Rugby), J L D Hrusa (Academics), J A Herbertson (Swimming), I F Alexander (Rowing);
Front row: G P Wilkins (Academics) T E Gerntholtz (Academics), M ‘tsas-Rolfes (Academics), C C King (Academics), A H Abbott (Academics), T G Thackwray (Academics), A G Benadie (Academics, Athletics);
Seated in front: M G Dixon (Swimming).
1984 BC Toastmasters Club ST p034
Legend:
Back row: A.C. Sutherland, P.N. Upfold, J.E. Nolte, B.D. Cooper, T.E. Gerntholtz, A.G. Benadie, S.Q. Carter;
Front row: A.J. Frost, G. Vercueil, Mr M.D. Stalley, I.F. Alexander, D.C. Tarrant, A.I. Davies.
Absent: G.D. Howe, A.H. Jaques, A.W.M. Mason, M.D. Sack.